Jak wybrać vaporizer?
Jak wybrać vaporizer?

ZAPRASZAMY DO ZAPRZYJAŹNIONEGO SKLEPU WWW.VAPEFULLY.COM/PL, GDZIE JEST NAJWIĘKSZY WYBÓR WAPORYZATORÓW ORAZ DO NASZEGO, GDZIE OFERUJEMY NAJLEPSZE CENY: WWW.GET-VAPO.COM 


 

Każdy, kto przekonał się do idei aromaterapii, miał ten sam problem. Jak przebrnąć przez dziesiątki, a może nawet setki vaporizerów? Vaporizer ma wiele cech, a każda ważna. Vaporizer przenośny czy vaporizer stacjonarny? Czym się kierować podczas wyboru; co jest ważne, a co mniej? Pokażemy Ci najważniejsze cechy, aby ułatwić Ci znalezienie odpowiedzi na pytanie: jaki, do cholery, powinienem kupić vaporizer? 

 

1. Gdzie będziesz używał vaporizer? I z kim?

Najważniejsze pytanie, jakie możesz sobie zadać podczas dokonywania zakupu vaporizer. Jeśli atrakcyjna jest dla Ciebie forma zabrania vaporizera w podróż lub na spacer, wybór jest prosty: przenośny vaporizer jest dla Ciebie odpowiedni. Vaporizer mały, dyskretny, najczęściej mieszczący się w kieszeni to dobre rozwiązanie dla osób, które cenią sobie mobilność. Jest wystarczająco wydajny, aby podzielić się z przyjacielem czy drugą połówką. Na pewno wadą jest fakt, że trzeba dbać o baterie (większość z nich na szczęście da się ładować podczas używania, a sama bateria wystarczy na ok. godzinną sesję), a także częściej uzupełniać zioła ze względu na mniejsze komory. Czasem, jeśli są intensywnie używane przez większą ilość osób, vaporizery przenośne dodatkowo się nagrzewają i trzeba pozwolić im ochłonąć.

Dużem plusem stacjonarnych vaporizerów jest przede wszystkim moc. Stałe podłączenie do prądu i większe komory do ziół dają większą satysfakcję, w szczególności, kiedy jesteś w dużym gronie znajomych. W tym przypadku nie musisz przejmować się tym, że bateria może się wyładować. Drugim plusem jest fakt, że zazwyczaj są różne metody inhalacji. Najczęściej można się inhalować bezpośrednio poprzez ustnik, balon lub rurki (plastikowe lub szklane).

 


Arizer Solo

 

2. Vaporizer a kontrola temperatury


Zioła wydzielają odpowiednie właściwości w zależności od temperatury. Dlatego tak ważne jest to, aby vaporizer miał możliwość dostosowania temperatury. Te, które tego nie posiadają, automatycznie nagrzewają materiał do ok. 180-200 stopni, czyli w zasadzie optymalnej temperatury. Dzięki jednak temu, że mamy możliwość wyboru, mamy wpływ na to, jakie osiągniemy efekty po inhalacji. Co więcej, im wyższa temperatura, tym para jest gęstsza.

Vaporizery mają różne kontrolery temperatury: począwszy od kilku poziomów w zależności od ustawień (np. Arizer Solo, ok. 950 zł), skończywszy na ustawieniu co do stopnia stopnia na cyfrowym wyświetlaczu (lub aplikacji mobilnej: Crafty, ok. 1000 zł). Dużym zainteresowaniem cieszy się również waporyzator PAX 3, desajnerski wygląd, precyzja działania i świetnej jakości para. 

 

 

3. Źródło zasilania - vaporizer stacjonarny albo vaporizer przenośny

O ile stacjonarne vaporizery mają stałe źródło zasilania, dla vaporizerów przenośnych jest to istotna rzecz.

Jednym rozwiązaniem są vaporizery zasilane na płynny gaz, który używany jest do zapalniczek. Jest to najmniej popularna forma nagrzewania i zdecydowanie najmniej polecana. Jednym z powodów jest fakt, że może to istotnie wpłynąć na smak i zapach pary (więc może mieć to także wpływ na nasze zdrowie). Drugim powodem natomiast jest fakt, że wciąż trzeba dbać o to, aby gazu nigdy nie zabrakło. 

Druga możliwość zasilania, to zasilanie elektryczne. Najważniejsze jest to, aby była możliwość używania vaporizera podczas ładowania. Dzięki temu nawet będąc w terenie możemy podłączyć powerbank (przenośny akumulator) i nie przejmować się brakiem elektryczności na długim spacerze. Dodatkowo, najlepiej, aby vaporizer miał wyjmowaną baterię - wówczas ewentualna wymiana nie będzie zbyt kosztowna.

Niektóre vaporizery mają akumulatorki, które ładujemy w odrębnej ładowarce. Takie rozwiązanie ma na przykład stylowy Magic Flight (ok. 499 zł). Fakt faktem, takie baterie trzymają dłużej niż wewnętrzne baterie i łatwo je wymienić, problemem jest natomiast kwestia wyładowania w nieodpowiednim momencie… If you know, what I mean. A myślę, że wiesz :).

 

4. Komora grzewcza w vaporizer - jakie zioła?


Niektóre vaporizery mają możliwość obsługi zarówno koncentratów, olejków, jak i wysuszonych ziół. Pamiętaj o tym dokonując wyboru. Wybierz to, co najbardziej Ci odpowiada.

 

5. Sposób podgrzewania - vaporizer


Pamiętajmy, że aromaterapia zachodzi przy temperaturze maksymalnie 240oC. Najlepsze vaporizery, to takie, w których grzałka jest ceramiczna, a także takie, w których nie ma ona bezpośredniego kontaktu z inhalowany materiałem. Dzięki temu mamy pewność, że sprzęt faktycznie inhaluje, a nie… spala materiał (bardzo popularny G-Pen niestety często go częściowo podpala).

G-Pen

Titan 2

 

6. Materiały wykonania vaporizer

Zdecydowanie odradzamy kupno najtańszych vaporizerów. Pomimo, że konstrukcja jest bardzo prosta (wszak wymaga to tylko grzałki, komory do materiału i źródła ciepła), to nie warto oszczędzać. Materiał wykonania ma ogromne znaczenie, zarówno na smak, jakość pary, ale również na zdrowie. Podczas aromaterapii ze sprzętu z niższej półki (200-300 zł) oprócz smaku zioła można delektować się wspaniałym zapachem plastiku, który na pewno daje świetnego kopa :) Producent oczywiście zaleca wielokrotne wypalenie pustego vaporizera, i faktycznie zapach z czasem znika, nie ma natomiast pewności, co do braku wpływu na zdrowie. Pamiętajmy, że sprzęt, który w Polsce kosztuje ok. 300 zł, w Chinach można zakupić za ok. 10-12$. Myślisz, że taki sprzęt może zostać wykonany z materiałów, które nie mają wpływu na zdrowie? Przykładem takiego vaporizera jest np. Titan (zarówno I jak i II), który często określany jest najlepszym vaporizerem...  z najniższej półki.

 

 

Podsumowując - wybór vaporizera nie jest zadaniem łatwym, ale zbliżonym do wyboru jakiejkolwiek elektroniki, którą kupujemy. Najpierw zastanówmy się w jaki sposób i gdzie chcielibyśmy go używać, a następnie zacznijmy szukać.

 

Wciąż masz z tym problem? Daj znać, chętnie Ci pomożemy! Napisz do nas: info@get-vapo.com

 

Przejdź do strony www.get-vapo.com aby zamówić idealny dla Ciebie sprzęt.  

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl